Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Nielisz

ZAPYTANIE OFERTOWE na „Dostawę artykułów spożywczych do Centrum Integracji Społecznej Nielisz”

Data ogłoszenia
2021-12-14
Termin składania ofert
2021-12-22 10:00
Treść

Znak sprawy: CIS.271.1.2021

                                                                                               Staw Noakowski, 14 grudnia 2021r.

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kierownik Centrum Integracji Społecznej ogłasza zapytanie ofertowe na

Dostawę artykułów spożywczych do Centrum Integracji Społecznej  Nielisz”

 

  1. Zamawiający

Centrum Integracji Społecznej Nielisz,

Staw Noakowski 101, 22-413 Nielisz

e-mail: cis@nielisz.pl  

tel.  721793888

 

  1. Tryb udzielenia zamówienia

W niniejszym postępowaniu nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019, poz. 2019 z póżn. zm.). Postępowanie prowadzone jest w  formie  zapytania  ofertowego.

 

  • Opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Centrum Integracji Społecznej Nielisz w Stawie Noakowskim w miarę zgłaszanego przez Zamawiającego zapotrzebowania.

 

3.2. Zadanie jest podzielone na części:

 

Zadanie nr 1 Różne produkty spożywcze – chleb i pieczywo – CPV15810000-9

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania

 

Zadanie nr 2 Różne produkty spożywcze  – CPV-15800000-6

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Zadanie nr 3 Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne – CPV- 15100000-9

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Zadanie nr 4 Produkty mleczarskie – CPV 15500000-3

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Zadanie nr 5  Owoce i warzywa – CPV - 03222000-9 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Zadanie nr 6  Ryby i przetwory rybne – CPV – 15200000-0

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Zadanie nr 7  Mrożonki –CPV- 15896000-5

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączniki nr 1 do Zapytania.

 

Dla dostaw opisanych przez Zamawiającego standardy jakościowe nie są ustalane indywidualnie przez Zamawiającego na jego konkretne potrzeby, ale Zamawiający zaspokaja swoje potrzeby poprzez nabywanie towarów ogólnie dostępnych, powszechnie oferowanych, takich jakie są oferowane wszystkim, ewentualnie zainteresowanym ich zakupem. Różnią się tylko ceną nabycia. Dostawy powszechnie dostępne to takie, które jako dobra popularne są wszędzie na rynku oferowane i wykonywane przez wszystkich wykonawców działających w określonej branży. Można je nabywać bez względu na miejscowość i czas. Zamawiający uwzględnił koszty ponoszone w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia poprzez opisany sposób dostawy na koszt Wykonawcy, wymagania dotyczące okresu przydatności do spożycia oferowanych produktów, gramaturę produktów, sposób pakowania, zastrzeżenie zmienności ilości zamawianych produktów a przede wszystkim niezmienność oferowanej ceny w okresie realizacji umowy z zastrzeżeniem zmian ustawowych wysokości obowiązującej stawki Vat.

 

3.3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na zadania nr 1,2,3,4,5,6,7

Każda część zamówienia będzie oceniana oddzielnie. Wykonawca ma prawo złożyć ofertę na  poszczególne zadania tj. 1,2,3,4,5,6,7. W przypadku składania ofert na cały zakres zamówienia, oferowaną cenę należy przedstawić oddzielnie na poszczególne części zamówienia.

Oferta musi być kompletna w każdej części zamówienia.

Nie uwzględnienie w ofercie chociażby jednej pozycji z asortymentu artykułów, określonych

w załącznikach skutkować będzie odrzuceniem oferty.

 

3.4. Zamawiający wymaga

Dostarczane sukcesywnie partie towaru będą odpowiednio opakowane i oznakowane o najwyższej jakości z ważnym terminem przydatności do spożycia – termin przydatności nie może być krótszy niż 70% terminu przewidywanego przez producenta i posiadać będą aktualne świadectwa dopuszczające do spożycia i sprzedaży, dostawca dostarczy je każdorazowo Zamawiającemu na jego wezwanie.

  1. a) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczonej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia, określonych na czytelnych etykietach.
  2. b) Wykonawca zagwarantuje Zamawiającemu, że dostarczona żywność będzie wolna od wad.
  3. c) Wykonawca zagwarantuje, że dostarczone produkty żywnościowe spełniają wymogi określone przepisami ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2020 poz. 2021) oraz aktów wykonawczych do niej. Każde produkty winny być wyprodukowany i wprowadzony do obrotu zgodnie z normami systemu HACCP. Produkty mają być oznakowane zgodnie z wymogami rozporządzenia w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych ( Dz. U. 2015 poz.29 ) tzn. muszą zawierać: nazwę, wykaz i ilość składników lub kategorii składników, zawartość netto w opakowaniu, datę minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia, warunki przechowywania, firmę i adres producenta.
  4. d) Przez cały okres realizacji umowy Wykonawca musi posiadać decyzję właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą możliwości produkcji lub obrotu danego produktu będącego przedmiotem zamówienia.
  5. e) Wymagania jakie powinien spełnić Wykonawca w zakresie opakowań: pojemniki plastikowe, z pokrywami, czyste, bez obcych zapachów, powinny być przeznaczone tylko dla jednego asortymentu, elementy powinny być ułożone w opakowaniu w sposób niepowodujący deformacji i zapewniający estetyczny wygląd gotowego wyrobu.
  6. f) Przy każdej dostawie Wykonawca przedstawi „Handlowy dokument identyfikacyjny” zgodnie z ustawą z 16 grudnia 2005r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. 2020 poz. 1753). Na etapie realizacji, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć certyfikat wdrożenia systemu bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego HACCP lub równoważny.
  7. g) dostarczony asortyment winien być dobrej jakości w gatunku pierwszym, oraz spełniać –

w zależności od zaoferowanej przez Wykonawcę części zamówienia – wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa, w szczególności określone:

1) w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia ( Dz.U. 2020 poz. 2021)

2) w ustawie z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.z 2019 poz. 2178)

3) w ustawie z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego ( Dz.U. 2020 poz.  1753)

4) Rozporządzenie (WE) 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych ( Dz.Urz. UE L 139 z późn. zm.)

5) Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. z 2015 r. poz.29)

6) Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. z 2016 poz. 1154)

  1. h) Pracownicy Wykonawcy mający bezpośredni kontakt z dostarczaną na rzecz Zamawiającego żywnością muszą posiadać aktualne określone przepisami o chorobach zakaźnych i zakażeniach – orzeczenie lekarskie do celów sanitarno – epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2020 poz. 2021) podmioty działające na rynku spożywczym są obowiązane przestrzegać w zakładach wymagań higienicznych określonych w rozporządzeniu nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych.

 

3.5. Wymogi dodatkowe:

-  dowóz na koszt i ryzyko transportem dostawcy do magazynu Zamawiającego

-  forma płatności – przelew

3.6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.

3.7. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.

 

  1. Termin realizacji zamówienia: od 01.12.2022 do 31.12.2022r.
  2. Informacje ogólne:
  3. Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
  4. Zaleca się Wykonawcom przeprowadzenie wizji w terenie przed złożeniem oferty w celu uzyskania poglądu na przedmiot zamówienia.
  5. Wszelkie koszty związane z opracowaniem oferty ponosi Wykonawca, niezależnie od wyniku postepowania.
  6. Wykonawca we własnym zakresie powierza roboty podwykonawcom, za działanie których bierze pełną odpowiedzialność.
  7. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, których Wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom.
  8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakończenia postepowania bez wyboru żadnej z ofert.
  9. W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
  10. Zamawiający może poprawić w ofercie:

a). oczywiste omyłki pisarskie,

b). oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,

c). inne omyłki polegające na niezgodności oferty z zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.

  1. Ocena ofert dotyczy tylko ofert nie odrzuconych.
  2. Zamawiający odstępuje się od wnoszenia wadium.

 

  1. Warunki udziału w postepowaniu oraz podstawy wykluczenia
  2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

a). spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

1) wiedzy i doświadczenia:

2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej,

b). nie podlegają wykluczeniu z postepowania,

W celu potwierdzenia spełnienia powyższych warunków Wykonawca powinien załączyć do oferty oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do zapytania ofertowego

  1. Do realizacji zadania Wykonawca dysponuje lub będzie dysponować niezbędnymi narzędziami i urządzeniami do wykonywania zamówienia.
  2. Podstawy wykluczenia z postepowania:

a). Zamawiający wykluczy z postepowania Wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu,

       b). z udziału w postepowaniu wykluczeniu zostaną Wykonawcy, którzy będą powiązani osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w jego imieniu lub osobami wykonującymi w jego imieniu czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania w sprawie wyboru wykonawcy, a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

       - uczestniczeniu jako wspólnik w spółce cywilnej lub osobowej,

       - posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji spółki kapitałowej,

- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;

- pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób,

- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej.

  1. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postepowania uznaje się za odrzuconą.

 

  • Przesłanki odrzucenia ofert
  1. Oferta podlega odrzuceniu w przypadku, gdy:

a). jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego,

b). została złożona przez podmiot niespełniający warunków udziału w postępowaniu w określonym zapytaniu ofertowym,

c). została złożona po terminie składania ofert.

 

  • Wykaz oświadczeń lub dokumentów jakie mają dostarczyć Wykonawcy
  1. Wypełniony formularz oferty sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do zapytania ofertowego
  2. Oświadczenie na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
  3. Wykaz robót na formularzu stanowiącym załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.
  4. Kosztorys ofertowy opracowany metodą kalkulacji szczegółowej lub uproszczonej sporządzony na podstawie przedmiaru robót, będącego załącznikiem nr 4 do zapytania
  5. Stosowne Pełnomocnictwo – w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio z odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (załączyć, jeżeli dotyczy).

 

  1. Opis sposobu przygotowania oferty
  2. Ofertę stanowi wypełniony formularz ofertowy wraz z załączonymi wymaganymi dokumentami, zaświadczeniami i oświadczeniami oraz drukami określonymi w niniejszym zapytaniu
  3. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim.
  4. Oferta powinna być w formie pisemnej, napisana pismem maszynowym na komputerze lub nieścieralnym atramentem oraz podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy lub osobę posiadającą stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
  5. Każdy Wykonawca może przedłożyć tylko jedną ofertę, złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej alternatywę spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.
  6. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez przedstawiciela Wykonawcy upoważnionego do podpisania oferty.

 

  1. Miejsce i termin składania ofert
  2. Ofertę należy złożyć osobiście lub przesłać na adres: Centrum Integracji Społecznej,Nielisz Staw Noakowski 101, 22-413 Nielisz.
  3. Termin składania ofert do dnia 22.12.2021r. do godz. 10.00
  4. Ofertę należy umieścić w zamkniętej kopercie. Koperta zawierająca ofertę powinna być opatrzona nazwą albo imieniem i nazwiskiem, siedzibą albo miejscem zamieszkania tj, dokładnym adresem Wykonawcy z dopiskiem „OFERTA na Dostawę artykułów spożywczych do CIS. Nie otwierać przed 22.12.2021. godz. 10.15„
  5. Oferta złożona po terminie zostanie odrzucona.
  6. Otwarcie ofert nastąpi dnia 12.2021. o godz. 10.15
  7. Przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
  8. Podczas otwarcia ofert Zamawiający poda nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców,
    a także informacje dotyczące kryterium oceny ofert.

 

  1. Opis sposobu obliczania ceny
  2. Zamawiający ustala, że obowiązującym wynagrodzeniem będzie wynagrodzenie ryczałtowe. Cena oferty jest ceną ryczałtową zawierającą podatek VAT i nie zmienną do zakończenia realizacji usługi.
  3. W cenie należy ująć pozostałe koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia nie wynikające wprost z dokumentacji, a bez których nie można wykonać zamówienia w tym: wszelkie roboty przygotowawcze, zagospodarowanie placu budowy, utrzymanie placu budowy, likwidacja i uporządkowanie placu budowy po zakończeniu robót, wytyczenia i inwentaryzacje geodezyjne oraz inne koszty wynikłe w trakcie realizacja zamówienia. Nieuwzględnienie w cenie w/w kosztów nie stanowi podstawy do zwiększenia wynagrodzenia.
  4. W cenie ryczałtowej Wykonawca musi ująć wszystkie koszty, jakie będzie ponosił
    w związku z wykonaniem przedmiotu zamówienia (tj. dojazdów, wizji lokalnych, materiałów, itp.).
  5. Cena musi być podana w złotych polskich i w takiej walucie będzie prowadzone rozliczenie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.
  6. Cena określona przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym nie będzie zmieniana w toku realizacji zamówienia, z wyjątkiem sytuacji określonych we wzorze umowy.
  7. Prawidłowe ustalenie podatku VAT, obowiązującego w dniu złożenia oferty, należy do obowiązków Wykonawcy, zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

 

  • Kryteria oceny ofert oraz sposób przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium oceny ofert
  1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:

 

Lp.

Nazwa kryterium

Waga

1

Cena (koszt)

100 %

 

  1. Kryterium „CENA” (C) – ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:

 

C = [Cn/Cof.b.] x 100 pkt

 

gdzie:

C – liczba punktów uzyskanych w ocenie, kryterium cena,

Cn – najniższa cena brutto spośród badanych ofert

Cof.b. – cena oferty badanej nieodrzuconej

 

W zakresie tego kryterium oferta może uzyskać maksymalnie 60 punktów.

 

  1. Maksymalna łączna liczba punktów jakie może uzyskać oferta wynosi 100 pkt.
  2. Liczba punktów będzie liczona z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku przy zastosowaniu zaokrągleń matematycznych.
  3. Za najkorzystniejszą uzna się ofertę, która uzyska największą liczbę punktów.
  4. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkich wymaganiom zapytania ofertowego i została oceniona jako najkorzystniejsza
    w oparciu o podane kryteria wyboru.
  5. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł dokonać wybory najkorzystniejszej oferty
    z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

 

  • Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty
  1. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi niezwłocznie Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia oraz udostępni zawiadomienie na stronie internetowej na której zamieszczone zostało zapytanie ofertowe. W zawiadomieniu Zamawiający poinformuje Wykonawców o:

a). wyborze Wykonawcy albo

b). odrzuceniu wszystkich złożonych ofert albo

c). niezłożeniu żadnej oferty albo

d). zakończeniu tego postepowania bez wyboru żadnej z ofert.

  1. Zamawiający wskaże Wykonawcy, którego oferta została wybrana termin i miejsce podpisania umowy. W terminie wskazanym w zawiadomieniu wybrany Wykonawca powinien we wskazane miejsce celem podpisania umowy o treści określonej w załączniku nr 6 do zapytania ofertowego.
  2. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zostanie podjęta decyzja o zakończeniu postępowania bez wyboru żadnej z kolejnych ofert.

 

  • Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami
  1. W prowadzonym postepowaniu wszelkie oświadczenia, zapytania, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawca mogą przekazywać drogą elektroniczną lub pisemnie, za wyjątkiem oferty, pełnomocnictwa, umowy, wyjaśnień do oferty oraz oświadczeń i dokumentów żądanych zgodnie z pkt. VIII zapytania.
  2. Zapytania, oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę drogą elektroniczną winny być kierowane na adres: cis@nielisz.pl .
  3. Zapytania, oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę pisemnie winny być kierowane na adres: Centrum Integracji Społecznej Nielisz, Staw Noakowski 101, 22-413 Nielisz.
  4. Osoba uprawniona do porozumiewania się z Wykonawcami: Monika Świstowska tel.721 793 888
  5. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego. Zamawiający może udzielić wyjaśnień, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
  6. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie zapytania ofertowego.
  7. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniem przekazane zostanie Wykonawcom, którzy zadali pytania, bez wskazania autora zapytania oraz zostanie umieszczone na stronie internetowej na której zostało zamieszczone zapytanie ofertowe.
  8. Wszystkie pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami Zamawiającego stają się integralną częścią zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert.
  9. Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść zapytania ofertowego. Zmienione zapytanie zostanie udostępnione na stronie internetowej na której zostało zamieszczone pierwotne zapytanie ofertowe. W zmienionym zapytaniu ofertowym zostanie wskazany nowy termin składania ofert dłuższy o nie mniej niż o 7 dni.

 

  1. Załączniki:
  2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
  3. Formularz ofertowy
  4. Oświadczenie wykonawcy
Załączniki
Osoba odpowiedzialna za powstanie informacji: Agnieszka Gildodano do BIP dnia 14-12-2021 09:47:27